Размер шрифта
A- A+
Межбуквенное растояние
Цвет сайта
A A A A
Изоображения
Дополнительно

Архив новостей

02.01.2019

Я КРАІНАЙ СВАЁЙ ГАНАРУСЯ!

У аздараўленчым лагеры “Рамонак” ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Касцюковічы” адбылося інтэлектуальнае падарожжжа, прысвечанае Году малой радзімы, “Я краінай сваёй ганаруся”. Дзякуючы мерапрыемству, выхаванцы паглыбілі і замацавалі свае веды пра нашу радзіму. Віктарына садзейнічала выхаванню цікавасці да гістарычнага мінулага беларускай зямлі, павазе да продкаў, пачуцця гонару за нашу Бацькаўшчыну.

Падчас гульні выхаванцы здзейснілі падарожжа па нашай краіне. Але гэта падарожжа было не зусім звычайнае. На імправізаваным цягніку пад назвай “Веды” ўдзельнікі каманд “Валошкі”, “Рамонкі”, “Званочкі” наведвалі станцыі Гісторыі, Геаграфіі, Літаратуры, зрабілі прыпынак на станцыі Загадак, спыніліся і на вершаванай станцыі.

Адказваючы на пытанні, вучні паказалі свае веды, праявілі кемлівасць і знаходлівасць. Апошнім выпрабаваннем для ўдзельнікаў стаў бліц-турнір.

Падарожжа па краіне атрымалася захапляльным і цікавым.

 

 

День сюрпризов и поздравлений

 

        Дети любят зиму, потому что это не только красивое время года, но и потому, что только зимой есть возможность покататься на лыжах и коньках, вдоволь наиграться в снежки, выстроить крепость из снега, слепить снеговика.

        В оздоровительном лагере с дневным пребыванием «Дружба» ГУО «Муравильский учебно-педагогический комплекс ясли-сад - средняя школа Костюковичского района» прошел День сюрпризов и поздравлений, в рамках которого проведены конкурсно-игровая программа «Здравствуй, зимушка-зима», конкурс рисунков «Зимние узоры», викторина «Загадки из мешка Деда Мороза», игра-викторина «Новогодний серпантин»».

             Основная цель мероприятий - создание эмоциональной атмосферы праздника для детей, привлечение к совместной игровой деятельности детей разного возраста.

             В этот сказочный день в лагере не было пассивных наблюдателей, царила весёлая и дружелюбная атмосфера, несмотря на то, что при проведении мероприятий присутствовал соревновательный момент.
Все ребята остались очень довольны.

 

Разделы сайта